4 pomysły na ręcznie zrobione ozdoby choinkowe

Boże Narodzenie coraz bliżej i już teraz warto pomyśleć o ozdobach na choinkę. Oczywiście można kupić bombki w sklepie, ale znacznie ciekawszą ozdobą mogą być dekoracje wykonane ręcznie. Dziś kilka pomysłów na proste i efektowne ozdoby, które możesz wykonać samodzielnie w domu.

Łańcuch z papieru kolorowego

To najprostsza dekoracja świąteczna, którą mogą zrobić już przedszkolaki. Do wykonania tej ozdoby wystarczy kolorowy papier, nożyczki i klej. Aby wykonać łańcuch należy pociąć papier w cienkie paski, a następnie połączyć je w okręgi sklejając w długi, wielobarwny łańcuch.

Koronkowe bombki

Bardzo efektowną, choć o wiele trudniejszą do wykonania ozdobą choinkową jest koronkowa bombka. Aby ją zrobić trzeba dobrze opanować sztukę szydełkowania. Do wykonania bombki trzeba przygotować cienką włóczkę bawełnianą najlepiej kordonek. Niezbędne będzie szydełko dostosowane grubością do wybranej włóczki a także nożyczki, balonik do nadania odpowiedniego kształtu bombce oraz preparat usztywniający. W Internecie można znaleźć dużą ilość wzorów na bombki koronkowe. Warto skorzystać zarówno z tych opisanych na schematach jak i z tych, których wykonanie pokazane jest na tutorialach filmowych.

Dekoracje amigurumi

Amigurumi to sztuka tworzenia maskotek i dekoracji na szydełku. Jednak dzięki niej można stworzyć nie tylko zabawki, ale również piękne ozdoby na choinkę. Najprostszą dekoracją jest kolorowa kula, która doskonale sprawdzi się w roli bombki. Można ją także odpowiednio udekorować i stworzyć z kuli głowę bałwana, aniołka albo Mikołaja. Do tworzenia dekoracji amigurumi konieczna jest włóczka bawełniana lub mieszana z dodatkiem bawełny, szydełko, nożyczki, igła oraz wypełnienie (można skorzystać z kulki silikonowej, albo włożyć do bombki resztki włóczki lub tkaniny).

Malowane dary lasu

Miłośnikom prostych a zarazem bardzo efektownych ozdób możemy zaproponować malowane dary lasu. Mamy piękny listopad i to właśnie teraz najlepiej wybrać się na spacer aby zebrać szyszki, żołędzie oraz orzechy. Do przygotowania ozdób choinkowych poza darami lasu potrzebne będą również pędzle, farby oraz brokat. Przed malowaniem szyszek czy żołędzi trzeba je dobrze wysuszyć. Następnie pokryć farbą w miejscach, które są najodpowiedniejsze i oprószyć brokatem. O tym czy całe szyszki będą pomalowane czy też tylko niektóre łuski zmienią kolor decyduje sam twórca dekoracji.

Choinka to jeden z nieodłącznych elementów świętowania Bożego Narodzenia. Piękne ozdoby można kupić w niemal każdym sklepie. Może jednak w tym roku zamiast bombek i łańcuchów ze sklepu postawisz na te zrobione przez siebie? W sieci jest wiele pomysłów na ozdoby choinkowe i z pewnością znajdziesz tam mnóstwo inspiracji dla siebie.

Podobne artykuły

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Popularne

Popularne