Jak wybrać najlepszy rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy?

Obecnie każdy, kto pracuje musi posiadać konto, na które pracodawca będzie przelewał wynagrodzenie. Konto w banku to bardzo duża wygoda, a w obecnych czasach bardzo dużym ułatwieniem jest Internet, dzięki któremu mamy możliwość rozporządzania swoimi pieniędzmi zgromadzonymi na koncie.

Niestety z posiadaniem konta w banku wiążą się również pewne opłaty takie jak koszt wydania karty, opłata za przelewy, wypłaty z bankomatów. W skali roku koszt utrzymania ROR może pochłonąć nawet kilkaset złotych.
Przed wyborem konta osobistego należy ustalić priorytety tzn., co dla nas jest najistotniejsze w posiadaniu konta. Niektórzy potrzebują bardzo wielu opcji i ciężko wtedy znaleźć jedno konto, które spełni naszym wymaganiom. Czasami konieczne jest otwarcie dwóch różnych rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych, dzięki czemu mamy wszystkie potrzebne elementy.

Inne osoby potrzebują minimum, więc nie trzeba otwierać w banku rachunku z wieloma opcjami, z których i tak nie zamierzamy, lub nie będzie potrzeby korzystać. Warto o tym pamiętać, wybierając konto bankowe.
Sprawdzajmy opłaty za przelewy i pozostałe koszty związane z rachunkiem. Dokładnie przeanalizujmy całą tabelę opłat., Np. czy konto jest darmowe tylko w określonych warunkach np. minimalne wpływy na konto 3 tysiące złotych miesięcznie. Banki często mają różne warunki, które wychodzą w trakcie umowy, bo nie przeczytaliśmy dokładnie całej umowy w momencie jej podpisania. To bardzo istotne, aby dokładnie czytać wszystko, co zawiera umowa, którą chcemy zawrzeć z bankiem.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję najlepiej porównać oferty kilku banków. W prosty sposób dzięki internetowym porównywarkom sprawdzimy, jaki ROR będzie dla nas najkorzystniejszy.
Pamiętajmy, aby dokonać jak najlepszego wyboru i z zadowoleniem korzystać z ROR.

Podobne artykuły

Subskrybuj powiadomienia!
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Popularne

Popularne

0
Would love your thoughts, please comment.x