Strona główna Inne Kupując używane auto

Kupując używane auto

0
Kupując używane auto

W naszym kraju większość samochodów ma więcej niż jednego właściciela. Kupno auta od pierwszego właściciela oznacza, że kupujemy samochód prawie nowy. Obrót autami używanymi to olbrzymi rynek i, niestety, na ogół niezbyt uczciwy. Dlatego własnie kupując samochód z drugiej ręki, należy dokładnie go sprawdzić.

Tutaj przyda się zaufany mechanik samochodowy, do którego udamy się z każdym nowym zakupem (oczywiście przed jego dokonaniem), by dokładnie go sprawdzić. Warto poprosić mechanika nie tylko o ocenę stanu technicznego auta, ale także o wycenę wszystkich koniecznych napraw, które będziemy musieli zrobić przez pierwszy rok użytkowania. Te rzeczy należałoby uwzględnić w budżecie, co oznacza albo negocjowanie ceny, albo zakup innego auta.

A oto na co nie należy zwracać uwagi w autach starszych:
– grubość powłoki lakierniczej – jeśli samochód nie ma kilogramów szpachli i nie jest sklejony z dwóch, to nikogo nie obchodzą zaprawki lakiernicze,
– stan licznika – ten zawsze jest albo wysoki, albo przekręcony. Znacznie ważniejsze, czy samochód jest w dobrym stanie niż to ile przejechał.

Subskrybuj powiadomienia!
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x