Strona główna Finanse Leczenie ortodontyczne na każdą kieszeń?

Leczenie ortodontyczne na każdą kieszeń?

0
Leczenie ortodontyczne na każdą kieszeń?

Ortodoncja to najprężniej rozwijająca się gałąź stomatologii. W obecnym świecie piękny i zdrowy uśmiech jest wizytówka człowieka.

Warto wiedzieć, ze leczenie ortodontyczne nie jest skierowane wyłącznie do dzieci. Coraz częściej lekarze ortodonci leczą również osoby dorosłe. Kiedyś noszenie aparatu było zawstydzające i potrafiło wpędzić w kompleksy. Leczenie trwało długo a aparaty były mało estetyczne. Dziś jest zupełnie inaczej. Mamy spory wybór jeśli chodzi o rodzaj aparatu ortodontycznego. Obecnie stomatologia oferuje aparaty kryształowe, szafirowe lingwalne czy metody nakładkowe. Pośród nich wyróżniamy także aparaty samoligaturujace.

Nie mniejszą popularnością cieszą się tradycyjne aparaty metalowe. Nie odstają w swojej precyzji i skuteczności od aparatów estetycznych a ich dodatkowym atutem są kolorowe ligatury wymieniane systematycznie na każdej wizycie kontrolnej. Dzieci i młodzież je uwielbiają. Pozwalają urozmaicić proces prostowania zębów i oczekiwanie na efekt finalny.

Każdy Dentysta posiadając w ofercie nowoczesne leczenie ortodontyczne posiada możliwość płatności w systemie ratalnym. Warto zatem poszukać odpowiedniego dla siebie bądź dziecka, lekarza ortodonty który podejmie się leczenia i przywróci nam piękny uśmiech.

Zaniedbania higieny jamy ustnej, próchnica, paradontoza, urazy lub braki zawiązków mogą prowadzić do utraty zębów. W przeszłości mosty lub protezy były jedynym rozwiązaniem, jakie stosowano do odbudowy braków zębowych. Obecnie, dzięki rozwojowi nowoczesnej stomatologii, są dostępne najlepsze i najbardziej komfortowe rozwiązania, jakimi są implanty dentystyczne. Można nimi zastąpić pojedyncze lub mnogie braki zębowe. Ze względu na materiał, z jakiego są wytwarzane, rozróżnia się implanty tytanowe i cyrkonowe (ceramiczne). Te pierwsze są bardzo wytrzymałe i obojętne dla człowieka. Nadają się zwłaszcza dla osób z alergią na inne metale. Wadą tego materiału jest jego srebrnoszary kolor, który z powodu postępującego z upływem czasu obsuwania się dziąsła, może być widoczny. Implanty ceramiczne są wykonane z tlenku cyrkonu. Są również bardzo wytrzymałe i obojętne dla organizmu człowieka. Poza tym są niewrażliwe na kwasy, ścieranie i korozję, nie zmieniają smaku potraw, a ich kolor kości słoniowej jest dodatkową zaletą.

Ponieważ są różne rodzaje zabiegów implantacji, istnieje podział na implanty jedno- i dwufazowe. Jednofazowe umożliwiają szybkie zabezpieczenie braków zębowych w odcinku przednim, zakładając, że pacjent ma korzystne warunki anatomiczne oraz wystarczającą ilość kości. Dwufazowe są stosowane w trudniejszych sytuacjach, gdy jest konieczna odbudowa tkanki kostnej lub gdy oś implantu i oś uzupełnienia protetycznego są rozbieżne. Implanty stomatologiczne gwarantują estetyczne uzupełnienie braków zębowych, które zapewni na lata piękny uśmiech oraz przewróci naturalny komfort żucia.

Subskrybuj powiadomienia!
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x