Strona główna Finanse Ubezpieczenia na życie online – czy można kupić polisę z domu?

Ubezpieczenia na życie online – czy można kupić polisę z domu?

0
Ubezpieczenia na życie online – czy można kupić polisę z domu?

W czasach pandemii wiele osób zaczęło intensywniej korzystać z usług w internecie. Czy także ubezpieczenia na życie online zyskały na popularności?

Badania pokazują, że obecnie aktywność cyfrowa Polaków podniosła się o 30 % a rynek e commerce notuje coraz lepsze wyniki. Nic dziwnego, chcąc nie chcąc musieliśmy zmienić nasze przyzwyczajenia. Nawet kwestie urzędowe okazały się możliwe do załatwienia z pomocą internetu.

Firmy ubezpieczeniowe zauważyły ten trend i nie chcąc pozostawać w tyle umożliwiają klientom zakup polisy przez internet. Jest to wygodna forma, która nie wymaga spotykania się agentem, co mogło być wcześniej problemem. Dzięki nowoczesnym technologiom jak ZOOM czy SKYPE, takie spotkanie w celu poznania potrzeb czy przedstawienia oferty można przeprowadzić zdalnie, z dowolnego miejsca. Coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania, a pandemia wpływa na nastroje klientów – są oni bardziej chętni do zakupu polisy online.

Ubezpieczać się zdecydowanie warto, szczególnie jeśli mamy rodzinę, posiadamy jakieś zobowiązania i martwimy się o naszą przyszłość lub najbliższych. Polisa może stanowić zabezpieczenie na wypadek naszej choroby, czy nieszczęśliwego wypadku.