Wydawanie pieniędzy a rozsądek

Czy jest możliwe wydawanie pieniędzy a jednocześnie oszczędzanie? Oczywiście, że jest. Wszystko bowiem opiera się na tym, że wszystko, co chcemy kupić, musi być przemyślane. Oszczędzanie niestety brew pozorom nie oznacza kupowania rzeczy najtańszych, ponieważ nie jest to żadna oszczędność. Nie bez powodu wiele osób uważa, że biedny nie może sobie pozwolić na kupowanie byle czego. Przykładem niech będą buty. Jeśli kupujemy buty, które są dość tanie, to jednorazowo zakupimy je za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Jest to w danym momencie oszczędność. Warto jednak zauważyć, że takie buty bardzo szybko się zniszczą, co oznacza, że zaraz trzeba będzie zakupić kolejne. Zliczając wszystkie buty w danym okresie kupione, wychodzi na to, że zapłaciliśmy o wiele więcej niż solidne ale droższe buty, które będą służyć przez kilka sezonów. W każdej sytuacji należy się kierować tą samą zasadą. Jeśli bowiem kupimy połowę tańszą pralkę i za rok trzeba będzie ją wymienić na kolejną, bo się popsuła, to łatwo będzie policzyć, że firmowa solidna pralka, która będzie służyć przez lata będzie o wiele lepszym rozwiązaniem.

Gdy idąc ulicą uwagę przykuwają kolejne witryny sklepowe a stan konta nie pozwala na szalone zakupy, warto zdecydować się na bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Gdzie zatem szukać butów w niższych cenach? Tanie buty można ‘upolować’ przede wszystkim na wyprzedażach w regularnych sklepach. Dużą zaletą jest tu fakt, że but można przymierzyć i dokładnie obejrzeć. Szeroki asortyment w ofercie posiadają też sklepy internetowe.


Wszystko zależy od staranności, z jaką zostały wykonane i od wykorzystanych materiałów. Twierdzenie, że wyłącznie bardzo drogie produkty mogą być wysokiej jakości jest niezgodne z prawdą. Obuwie z różnych kategorii cenowych może się zdefasonować, rozkleić, przetrzeć itp. Nie ma tu żadnej reguły a trwałość i jakość zależy od wykonania konkretnego egzemplarza.

Nawet jeśli mowa jest o butach roboczych, które jak wiadomo, musza być bardzo trwałe a przy okazji szalenie wygodne. Co to oznacza? Buty robocze mają kilka zadań do spełnienia. Po pierwsze muszą ochraniać stopę, by w momencie pracy z ciężkimi przedmiotami, które na przykład wyślizgną nam się z dłoni i upadną na stopę, nie uszkodzą jej. Po drugie musza być wygodne bo w pracy spędzamy niestety większość dnia, więc nasze stopy nie mogą się szybko w tych butach męczyć. Nie możemy też pozwolić sobie na jakiekolwiek odciski. Więc wybierając buty robocze należy zwracać uwagę na naprawdę wiele czynników.

Podobne artykuły

Subskrybuj powiadomienia!
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Popularne

Popularne

0
Would love your thoughts, please comment.x