Strona główna Biznes Dbam o swoje zdrowie – ochrona własnego zdrowia w placówkach prywatnych.

Dbam o swoje zdrowie – ochrona własnego zdrowia w placówkach prywatnych.

0
Dbam o swoje zdrowie – ochrona własnego zdrowia w placówkach prywatnych.

Publiczna ochrona zdrowia tzw. NFZ ( Narodowy Fundusz Zdrowia) to system opieki zdrowotnej, który prosperuje od dawna w naszym kraju. Czy jest on wydolny? Każdy bez wahania odpowie na to pytanie. Kolejki i długi czas oczekiwania na wizytę, z tym kojarzy się nasz system opieki. Coraz więcej ludzi szuka innych metod ochrony swojego zdrowia.

Prywatna opieka medyczna, czym jest i czy warto z niej korzystać?

Przede wszystkim prywatna opieka medyczna charakteryzuje się tym, że jest opłacana dodatkowo (przez pracodawcę albo przez pracownika). Coraz częściej firmy zapewniają swoim pracownikom dostęp do prywatnej placówki medycznej, pokrywając koszty całkowicie lub ich część. Niemniej jednak nawet przy częściowym pokryciu kosztów jest to z pewnością bardzo korzystne dla pracownika. Tym bardziej, że taką opieką mogą być objęte najbliższe mu osoby.

Opiekę medyczną można wykupić w prywatnej placówce medycznej i skorzystać z oferowanych usług. Dostępne są pakiety, które w zależności od comiesięcznej składki dają możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistami, przeprowadzane są badania laboratoryjne, szczepienia itp. Wszystko zależy od tego, na jaki pakiet się zdecydujemy.

Czy warto wykupić sobie dodatkową opiekę medyczną?

Niewątpliwie wielka zaletą takiej dodatkowej opieki medycznej jest to, że ma się dostęp do wielu specjalistów. Coś cię boli, doskwiera, masz wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia – wykupiony pakiet umożliwia dostęp do lekarza od ręki lub w przeciąga kilku dni. Tutaj warto jednak zwrócić uwagę na to, że pakiety różnią się od siebie. Nie w każdym z nich istnieje dostęp do wszystkich lekarzy, warto, więc wybrać pakiet dopasowany do własnych potrzeb (wizyta u lekarza, którego nie obejmuje pakiet będzie wymagała uiszczenia dodatkowej opłaty)

Dość istotne jest również to, że wizyty odbywają się bez skierowania. Nie trzeba ustawiać się w kolejki do pediatry, internisty żeby ten dał skierowanie do określonego lekarza. Poza tym zazwyczaj wszyscy lekarze przyjmują w jednym budynku, co niewątpliwie jest korzystne dla osób chorych, starszych czy niepełnosprawnych. 

Kolejną zaletą jest możliwość skorzystania z porad ekspertów, ludzi, którzy chcą aktualizować i poszerzać swoją specjalistyczną wiedze. W przypadku NFZ bardzo często brakuje na to funduszy. Nie wspominając już o tym, że wielu lekarzy w publicznych placówkach pracuje na przestarzałym sprzęcie. Prywatnie nikt nie będzie ryzykował utraty klientów.

Na co trzeba uważać?

Należy dobrze się zastanowić zanim zdecydujemy się na wykupienie danego pakietu. Należy zwrócić uwagę czy np. daje nam możliwość skorzystania z hospitalizacji. Do jakich specjalistów w ramach pakietu możemy się udać, z jakich badań skorzystać. Wszystkie te, które nie są ujęte w danym pakiecie będzie należało opłacić dodatkowo.

Warto również zwrócić uwagę na karencję. Niektóre usługi dostępne są dopiero po określonym czasie, jeśli np. opłacasz składkę przez rok to istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych wizyt lub możliwe jest bezpłatne wykonanie jakiegoś badania.

Najlepszym rozwiązaniem jest mieć dostęp do opieki publicznej jak i prywatnej. W przypadku hospitalizacji, wypadku lub innych losowych sytuacji mamy możliwość skorzystania z opieki publicznej, natomiast w pozostałych przypadkach warto zainwestować i mieć możliwość korzystania z prywatnych usług medycznych, które bez wątpienia pozwalają zaoszczędzić czas. Czas, który jest dość istotny dla ludzi chorych. Szybka i trafnie postawiona diagnoza może zahamować lub wyeliminować rozwój choroby.

Subskrybuj powiadomienia!
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x