Leczenie ortodontyczne na każdą kieszeń?

Ortodoncja to najprężniej rozwijająca się gałąź stomatologii. W obecnym świecie piękny i zdrowy uśmiech jest wizytówka człowieka.

Warto wiedzieć, ze leczenie ortodontyczne nie jest skierowane wyłącznie do dzieci. Coraz częściej lekarze ortodonci leczą również osoby dorosłe. Kiedyś noszenie aparatu było zawstydzające i potrafiło wpędzić w kompleksy. Leczenie trwało długo a aparaty były mało estetyczne. Dziś jest zupełnie inaczej. Mamy spory wybór jeśli chodzi o rodzaj aparatu ortodontycznego. Obecnie stomatologia oferuje aparaty kryształowe, szafirowe lingwalne czy metody nakładkowe. Pośród nich wyróżniamy także aparaty samoligaturujace.

Nie mniejszą popularnością cieszą się tradycyjne aparaty metalowe. Nie odstają w swojej precyzji i skuteczności od aparatów estetycznych a ich dodatkowym atutem są kolorowe ligatury wymieniane systematycznie na każdej wizycie kontrolnej. Dzieci i młodzież je uwielbiają. Pozwalają urozmaicić proces prostowania zębów i oczekiwanie na efekt finalny.

Każdy Dentysta posiadając w ofercie nowoczesne leczenie ortodontyczne posiada możliwość płatności w systemie ratalnym. Warto zatem poszukać odpowiedniego dla siebie bądź dziecka, lekarza ortodonty który podejmie się leczenia i przywróci nam piękny uśmiech.

Zaniedbania higieny jamy ustnej, próchnica, paradontoza, urazy lub braki zawiązków mogą prowadzić do utraty zębów. W przeszłości mosty lub protezy były jedynym rozwiązaniem, jakie stosowano do odbudowy braków zębowych. Obecnie, dzięki rozwojowi nowoczesnej stomatologii, są dostępne najlepsze i najbardziej komfortowe rozwiązania, jakimi są implanty dentystyczne. Można nimi zastąpić pojedyncze lub mnogie braki zębowe. Ze względu na materiał, z jakiego są wytwarzane, rozróżnia się implanty tytanowe i cyrkonowe (ceramiczne). Te pierwsze są bardzo wytrzymałe i obojętne dla człowieka. Nadają się zwłaszcza dla osób z alergią na inne metale. Wadą tego materiału jest jego srebrnoszary kolor, który z powodu postępującego z upływem czasu obsuwania się dziąsła, może być widoczny. Implanty ceramiczne są wykonane z tlenku cyrkonu. Są również bardzo wytrzymałe i obojętne dla organizmu człowieka. Poza tym są niewrażliwe na kwasy, ścieranie i korozję, nie zmieniają smaku potraw, a ich kolor kości słoniowej jest dodatkową zaletą.

Ponieważ są różne rodzaje zabiegów implantacji, istnieje podział na implanty jedno- i dwufazowe. Jednofazowe umożliwiają szybkie zabezpieczenie braków zębowych w odcinku przednim, zakładając, że pacjent ma korzystne warunki anatomiczne oraz wystarczającą ilość kości. Dwufazowe są stosowane w trudniejszych sytuacjach, gdy jest konieczna odbudowa tkanki kostnej lub gdy oś implantu i oś uzupełnienia protetycznego są rozbieżne. Implanty stomatologiczne gwarantują estetyczne uzupełnienie braków zębowych, które zapewni na lata piękny uśmiech oraz przewróci naturalny komfort żucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *