Strona główna Poradnik Istotne elementy podczas tworzenia strony www

Istotne elementy podczas tworzenia strony www

0
Istotne elementy podczas tworzenia strony www

Projektowanie stron internetowych należy zawsze rozpocząć od zbadania celu jej powstania oraz grupy odbiorców, do której jest kierowania. Nieco inaczej tworzone powinny być przecież witryny dla dzieci, a inaczej do ogólnie rzecz biorąc dorosłych. Bezwzględnie jednak ten etap należy do jednych z najważniejszych w całym procesie. Po takiej decyzji można już zabrać się typowo za tworzenie strony internetowej już od strony technicznej.

Tutaj warto określić jak najbardziej precyzyjnie to, jakie elementy chcemy umieścić na naszej nowej witrynie www. Często bowiem to właśnie, chociażby rodzaj zakładek, czy też ich liczba będą miały kolosalny wpływ na szatę graficzną. Skąd wziąć na to pomysł? Z pewnością warto przejrzeć strony www naszej konkurencji i innych podmiotów, aby wyłowić z nich, to co nam się podoba.

Pamiętajmy jednak, aby w miarę możliwości unikać bezpośredniego kopiowanie a traktować to wyłącznie w formie inspiracji. Istotne będzie też porządkowanie treści, która się na stronie znajduje. W trakcie trwania całego tworzenia strony należy też zawsze mieć na uwadze, do kogo ją kierujemy. Generując kolejne elementy, spróbujmy, chociaż na chwilę wejść w rolę standardowego użytkownika. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby pokazać nasze dzieło osobie postronnej, która dysponować będzie świeżym spojrzeniem i na jego podstawie oceni wszystko obiektywnie. Weźmy też pod uwagę, że zależności od odbiorców musimy również dokonać wyboru informacji, które będziemy chcieli szczególnie wyeksponować.

Dla przykładu tworząc stronę dla firmy oferującej swoje usługi wyłącznie w Krakowie, Warszawie i innych miastach warto podkreślić lokalizację i dane kontaktowe. Nie tylko pozwoli to zwiększyć szanse na dotarcie do klientów przez taki podmiot, ale również będzie miało bardzo pozytywny wpływ na SEO i pozycjonowanie lokalne, które w takich wypadkach odgrywa dużą rolę.