Nie zapomnij zdać PIT-u

Jeśli nie złożyliście jeszcze zeznania podatkowego za rok 2014, powinniście się spieszyć, bo termin jego składania upływa 30 kwietnia 2015 roku. Jeśli PIT złożymy po tym terminie, musimy liczyć się z możliwością otrzymania grzywny. Zeznanie fiskusowi dostarczyć możesz w dwóch formach: pisemnej i elektronicznej.

Najczęściej PIT rozliczamy w formie pisemnej, składając go w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania podatnika w dniu 31 grudnia 2014 roku. Zrobić to również możemy, wysyłając go poprzez Pocztę Polską. Przy tej formie zaznaczmy, że za datę złożenia zeznania uważa się datę na stemplu pocztowym, a nie to, kiedy przesyłka dotrze do urzędu skarbowego.

Mając na uwadze fakt, że wielu Polaków ze złożeniem zeznania czeka do ostatnich dni kwietnia, logiczne jest to, że w urzędach skarbowych tworzą się wówczas długie kolejki. Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie zeznanie możesz złożyć przez Internet za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. Nie potrzebujemy do tego podpisu elektronicznego, bo dane zweryfikować możemy przez podanie kilku indywidualnych danych (NIP, PESEL, pierwsze imię, nazwisko, data urodzenia oraz kwota przychodu).