Strona główna Gospodarka Nie zapomnij zdać PIT-u

Nie zapomnij zdać PIT-u

0
Nie zapomnij zdać PIT-u
Fot. pixabay.com

Jeśli nie złożyliście jeszcze zeznania podatkowego za rok 2014, powinniście się spieszyć, bo termin jego składania upływa 30 kwietnia 2015 roku. Jeśli PIT złożymy po tym terminie, musimy liczyć się z możliwością otrzymania grzywny. Zeznanie fiskusowi dostarczyć możesz w dwóch formach: pisemnej i elektronicznej.

Najczęściej PIT rozliczamy w formie pisemnej, składając go w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania podatnika w dniu 31 grudnia 2014 roku. Zrobić to również możemy, wysyłając go poprzez Pocztę Polską. Przy tej formie zaznaczmy, że za datę złożenia zeznania uważa się datę na stemplu pocztowym, a nie to, kiedy przesyłka dotrze do urzędu skarbowego.

Mając na uwadze fakt, że wielu Polaków ze złożeniem zeznania czeka do ostatnich dni kwietnia, logiczne jest to, że w urzędach skarbowych tworzą się wówczas długie kolejki. Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie zeznanie możesz złożyć przez Internet za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. Nie potrzebujemy do tego podpisu elektronicznego, bo dane zweryfikować możemy przez podanie kilku indywidualnych danych (NIP, PESEL, pierwsze imię, nazwisko, data urodzenia oraz kwota przychodu).