Strona główna Finanse Senior – idealny kredytobiorca

Senior – idealny kredytobiorca

0
Senior – idealny kredytobiorca

 

Jeśli wydaje Ci się, że najlepszymi kredytobiorcami są młodzi ludzie, to jesteś w błędzie. Jak wynika z obserwacji jednymi z najlepszych kredytobiorców są seniorzy. Zobacz dlaczego.

Stałe dochody

W dzisiejszej Polsce bardzo powszechnym jest zatrudnianie ludzi na czas określony, na umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Tego rodzaju formy zatrudnienia są nie tylko złe ze względu na barak zabezpieczeń socjalnych i zdrowotnych, ale również ze względu na brak pewności co do wynagrodzenia. Nierzadko zdarza się, ze pracodawcy nie wypłacają terminowo pensji, wypłacają ją w ratach albo na jeszcze innych zasadach, które nie gwarantują wypłacalności kredytowej. Jeśli wypłata wynagrodzenia nie jest systematyczna, wówczas nawet wysoka pensja nie gwarantuje spłaty wierzytelności. Zupełnie inaczej jest w przypadku emerytów. W tym wypadku gwarantem wypłaty emerytury jest państwo, a co za tym idzie banki mogą być pewne, że taki kredytobiorca otrzyma pieniądze na czas i będzie mógł spłacać swoje wierzytelności.

Odpowiedzialność

Poza stałością wpływów na konto, emeryci mają także inne cechy cenione przez banki. Przede wszystkim są to osoby odpowiedzialne. Ludzie starsi znacznie lepiej znają wartość pieniądza aniżeli młodzi. Ponadto w większości przypadków senior po otrzymaniu emerytury najpierw opłaca wszystkie należności, a dopiero potem wydaje pieniądze na inne rzeczy. W przypadku młodych ludzi różnie z tym bywa.

Wiek

W przypadku seniorów największą przeszkodą w otrzymaniu kredytu może okazać się wiek. Większość banków nie udziela kredytów długoterminowych osobom starszym. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo chętnie udzielane są kredyty krótkoterminowe.

Seniorzy to wymarzona grupa klientów dla kredytodawców. Mają bezpieczną sytuację finansową, są odpowiedzialni i terminowo spłacają zobowiązania. Bankowcy świetnie o tym wiedzą stąd też tak chętnie udzielają kredytów emerytom.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o finansach seniorów polecamy artykuły na stronie http://seniorzy24.pl/kategoria/prawo-i-finanse/finanse/.

Subskrybuj powiadomienia!
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x