Start up z przyszłością

19 maja 2015 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja „ Start-up z przyszłością”. Wydarzenie organizuje Krajowa Izba Biegłych Rewidentów (KIBR), a udział w nim jest bezpłatny.
Według członkini KIBR Ewy Jakubczyk- Cały każda koncepcja na biznes powinna być oparta na porządnym biznesplanie. Niezbędnym zabiegiem do tego jest określenie tego kim jest nasz potencjalny konsument i co chcemy mu sprzedać. Ważne jest także wybadanie rynku oraz konkurencji. Musimy zweryfikować warunki ekonomiczne oraz ustalić czy jest ryzyko dla naszego biznesu, a jeśli tak to jakie. Dobry biznes plan powinien zawierać kosztorys naszej działalności. W zależności od tego w jakiej branży zamierzamy działać powinniśmy oszacować nasze przyszłe dochody. Nasz biznesplan ma za zadanie wyznaczać kierunek do naszego celu i ułatwić nam jego osiągnięcie po przez zawarcie w nim konkretnego planu działań w danych warunkach na rynku. Aby mieć pewność, że nasz biznesplan jest dobrze zrobiony warto go oddać do weryfikacji w ręce eksperta. On pomoże nam w ocenie ryzyk (m.in. finansowych) dotyczących naszej działalności oraz ich analizie. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli ich uniknąć lub stłumić ich działanie.
Jednak sam wyjściowy biznesplan to nie wszystko. Już w trakcie działania należy nieustannie mieć pod kontrolą potencjalne ryzyko. Jeśli okaże się, jak to często bywa w praktyce, że wyjściowe założenia były błędne należy wprowadzić korektę do naszego biznesplanu. Rynek jest zmienny więc korekty naszych działań są niezbędne.
Nie ma uniwersalnego modelu działania na to by osiągnąć sukces w swojej branży. Do tego potrzebna jest ciężka praca, wiedza, rzetelna analiza dotychczasowych działań oraz trochę szczęścia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Popularne

Popularne