Strona główna Inne Laptop dla początkujących

Laptop dla początkujących

0
Laptop dla początkujących
Fot. pixabay.com

Kupiłeś lub masz zamiar kupić laptopa? Ponieważ dotychczas kontakt z komputerem miałeś jedynie okazjonalnie więc nie wiesz, czy sobie poradzisz z jego obsługą? W dodatku nie chciałbyś prosić nikogo ze znajomych o pomoc? Byłem w podobnej sytuacji. Prawdopodobnie nie miałbym pojęcia jak włączyć laptopa, nie mówiąc już o wstępnej konfiguracji czy np. tworzeniu płyt recovery, gdyby książka, którą jakiś czas temu, będąc przypadkowo w księgarni, kupiłem. Szczerze polecam poradnik Bartosza Danowskiego Laptopy dla seniorów w cenie 34, 90 zł.
Na początku swej książki Danowski podaje porady dotyczące kupna laptopa, które pozwolą wybrać najodpowiedniejszy, dostosowany do naszych potrzeb sprzęt. Następne rozdziały to opis budowy oraz wszystkiego co należy zrobić podczas jego pierwszego uruchomienia. Dalej znajdziemy opis pracy w systemie Windows 7, instrukcję dotyczącą instalacji urządzeń zewnętrznych, nagrywania płyt, pracy z edytorem tekstu oraz oraz informacje o multimediach, czyli oglądaniu filmów DVD, zdjęć, słuchaniu płyt audio. Dzięki rozdziałowi poświęconemu ochronie antywirusowej oraz szczegółowej instrukcji instalacji i usuwania programów, udało mi się całkiem samodzielnie odłączyć płatny antywirusowy program McAfee i zastąpić go pobranym z internetu bezpłatnym programem Microsoft Security Essentials.
Największą zaletą książki są jasne zwięzłe instrukcje przeprowadzanych operacji – opisane krok po kroku i zilustrowane zdjęciami kolejno otwierających się na ekranie naszego laptopa okien. Myślę, że jedyną wadą jest bardzo mało miejsca poświęconego korzystaniu z internetu, ale podobno, jak podaje autor, tego dotyczy oddzielna książka pt.Internet dla seniorów
Podsumowując: książkę Bartosza Danowskiego Laptopy dla seniorów polecam wszystkim rozpoczynającym swą przygodę z komputerem – nie tylko seniorom.